Právě teď je 31.10.2020 03:30:00
Rozpis závodu 3. ročník Tisk Email

Jak se změnila krajina za 130 let? Dokážete se zorientovat ve skutečně generalizované mapě? Pokud máte odvahu, přijďte si vyzkoušet, jak mohl vypadat orienťák v době znovuotevření Národního divadla, době, kdy Nikola Tesla představil první motor na střídavý proud. Pokud máte ještě větší odvahu a již jste se zúčastnili některého z předchozích ročníků, přijďte si vyzkoušet, jestli dokážete přežít i nový ročník. Zveme Vás na již třetí jubilejní ročník závodu Ztrať se!

Datum: 12.1.2013

Místo: Lužná u Rakovníka, okres Rakovník

Shromaždiště: Lužná u Rakovníka, rozcestník turistických cest u železniční stanice (50°8'40.832"N, 13°46'14.443"E)

Parkování: ve vesnici, buďte ohleduplní k místním

Občerstvení: u shromaždiště je restaurace Lebeda

Veřejná doprava:

Praha,Masarykovo nádraží , odjezd 9:02, Vlak R 1286.vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou možno zakoupit místenku ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V rozšířená přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)

Lužná u Rakovníka, příjezd 10:19

Celkový čas 1 hod 17 min, vzdálenost 64 km, cena 92 Kč / IN50 46 Kč / IN25 69 Kč

 

Zpátky vlakem do Prahy. Odjezdy 12:19, 13:34, 14:18, 15:34, 16:18, 17:34, 18:18.

Misto

Charakter závodu: individuální zkrácený HROB na 130 let staré vojenské mapě, závod není vhodný pro děti do 12 let bez doprovodu rodičů. Prostor je opět zcela odlišný od předchozích ročníků.

Prezentace: 09:45 - 10:30
Start: hromadný po vlnách, čekáme na příjezd vlaku, první vlna 10:45

Přihlášky: shellow(at)seznam.cz do 9.1.2013. Na místě v omezeném počtu za zvýšené startovné.

Mapa:

Šrafová vojenská speciálka Podersam und Rakonitz, zone 5 col. IX, datovaná na rok 1883. Z původního měřítka 1:75.000 byla mapa zvětšena pro lepší čitelnost do měřítka 1:40.000. Výchozí mapa je pouze černobílá, v mapě budou zvýrazněny významné silnice. Mapa je oproti předchozím ročníkům opět dosti odlišná.

Vzhledem ke stáří mapy je třeba upozornit na některé menší neaktuálnosti. Ačkoliv poloha obcí zůstala nezměněná, změnil se občas jejich název, jakož i charakter a někdy i trasa některých silnic. Kopce a údolí odpovídají bez problémů, stejně jako azimuty, takže případně použité cesty doporučujeme konfrontovat s azimuty.

Mapa má vždycky pravdu! Důvěřujte svým smyslům.

Terén:

Členitý se středním převýšením i rovinami, k dispozici je velké množství cest. Ke kontrolám nemusí nutně vést cesty, a pokud vedou, tak nemusí být nutně zakresleny v mapě. Prosíme o zvýšenou opatrnost ve svazích, pokud bude sníh, tak to může klouzat. Pozor při případném pohybu po silnici, auta jsou obvykle větší. Vlakům se rovněž vyhýbejte. Vltavu, Sázavu a Berounku mohou závodníci překonávat i mimo existující mosty  jak chtějí, ale pouze na vlastní nebezpečí. Prosíme o opatrnost a chladnou hlavu bez ohledu na počasí a její pokrývku.

Prosíme nepřebíhejte osázené paseky a v žádném případě nevstupujte do výběhů s koňmi a prostoru železniční stanice. Při případném překonávání železniční tratě využijte prosím křížení s polními a lesními cestami a nepřekonávejte je v nepřehledných místech.

Tratě:

  • kategorie A - délka 17,5 km
  • kategorie B - délka 13,5 km
  • kategorie C - délka 8,5 km

V mapě je navíc zakreslena nepovinná bonusová kontrola, která prodlužuje libovolnou z tratí o dodatečné kilometry. Závodníci, kteří navštíví bonusovou kontrolu budou v celkových výsledcích hodnoceni na začátku své kategorie. Rozhodnout o návštěvě bonusové kontroly je možno kdykoliv v průběhu závodu. Stavitel bude potěšen, pokud bonusovou kontrolu navštíví co nejvíce závodníků, když už se tam s ní bude plahočit. Kolik borců kromě Hynka Urbana (SZRSAVSD) si troufne tuto bonusovou kontrolu navštívit?

Příští ročníky se budou konat jako memoriály těchto borců:)))

Ceny:

Borec, který dosáhne na nejdelší trati včetně bonusové kontroly nejrychlejšího času, získá 4 půllitrové plechovky Staropramen na doplnění chybějících minerálů.  V případě prvenství nezletilé osoby bude v záloze připravena chutná čokoládová odměna.

Všichni starší 18 let, kteří navštíví bonusovou kontrolu, mohou být motivováni odměnou alkoholického charakteru čekající pro jejich zahřátí v cíli.

kontrolaPřevýšení:

Převýšení letos nebude asi důstojné charakteru závodu typu HROB jak u předchozích ročníků, ale odměnou budou krásná navštívená místa.


Časový limit: 240 minut


Kontroly: na kontrolách bude barevná voskovka, kontrola je označena žlutozeleným štítkem s číslem, pro zvýraznění jsou použity oranžové a zelené nepromokavé provázky. Pro případ ztráty kontroly doporučujeme místo kontroly vyfotit. Letos budou kontroly výraznější než v minulých letech.

Značení průchodu: do papírového průkazu barevnými voskovkami

Startovné: 30 Kč pro přihlášené předem, na místě 40 Kč. Platba v hotovosti při prezentaci.

Doporučená obuv: pro pohyb v terénu, hřeby se mohou hodit.

Upozornění:

Jako nutnost doporučujeme vzít si s sebou buzolu a mobilní telefon pro případ nouze. Dále doporučujeme vzít si nějaké peníze pro případné občerstvení na trati, vhodné je i nějaké drobné občerstvení na trať. Pokud se ztratíte bez mobilního telefonu, tak Vám bez záruky slibujeme možnost nalezení při příštím ročníku.

Stavitel prosí všechny navrátivší se závodníky o minimalizaci verbálního i fyzického násilí... O:-). Letos to bude jiné.

Žádost:

Po skončení závodu prosíme o zanechání Vašich (jistě veskrze pozitivních) zážitků a komentářů v sekci vzkazů, abychom věděli, zda máme zorganizovat další ročníky a případně upravit náročnost závodu.

Na hledání všech ztracených se těší shellma a pakůň a shellmátko:)